Adana’da Zehir Taciri Sanığa 19 Yıl Hapis Cezası

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık A.Ö. cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı, sanık avukatı ise duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, esas hakkında mütalaasında, sanığın polis ekiplerince 2000 Evler Mahallesi’ndeki ikametinde gece vakti sigara paketine gizlediği sentetik uyuşturucuyu S.Ö’ye satarken yakalandığını belirtti. Ayrıca, sanığın ikametinde saksıya ekilen 4 kök Hint keneviri bulunduğunu ve sanığın benzer suçlardan sabıkalı olduğunu ifade ederek, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” ve “esrar elde etmek amacıyla izinsiz Hint keneviri ekimi yapmak” suçlarından cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını talep etti.

UYUŞTURUCU TİCARETİNİ REDDETTİ, BERAATİNİ İSTEDİ

Tutuklu sanık A.Ö., savunmasında uyuşturucu ticareti yapmadığını iddia ederek tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, A.Ö.’yü “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” suçundan 15 yıl, “esrar elde etmek amacıyla izinsiz Hint keneviri ekimi yapmak” suçundan da 4 yıl olmak üzere toplam 19 yıl hapis cezası ve 40 bin lira adli para cezasına çarptırarak tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x