Apple’ın sır gibi sakladığı Vision Pro yeniliği ortaya çıktı

Apple‘ın karma gerçeklik başlığı Vision Pro‘nun piyasaya sürülmesinden bu yana pek zaman geçmemişken, şirketin başlığın uygulamalarında doğrudan çizim yapmayı mümkün kılacak yeni bir Apple Kalem’i test ettiğine dair duyumlar var. Bu yenilik, kullanıcıların Freeform ve Pixelmator gibi uygulamalarda çizim yapmalarına olanak tanıyabilir.

VisionOS işletim sisteminin, Apple Kalem desteğini nasıl entegre edeceği konusunda henüz net bir bilgi olmasa da, en heyecan verici olasılıklardan biri, Kalem’i kullanarak masa gibi gerçek dünyaya ait yüzeyler üzerine çizim yaparken, bu çizimlerin Vision Pro sanal alanında, basınç ve eğim hassasiyeti ile gerçek zamanlı olarak belirmesi olabilir. Bu durum, çevrenizi yaratıcılık için dev bir tuval haline getirebilir.

Apple’ın sır gibi sakladığı Vision Pro yeniliği ortaya çıktı

Yeni Apple Kalem’in, yakın zamanda yenilenmesi beklenen iPad Pro ve iPad Air ile birlikte tanıtılacağına dair söylentiler bulunmakta, ancak VisionOS ile uyumluluğu konusunda henüz bir onay yok. Uyumluluk, aynı zamanda bir yazılım güncellemesine de bağlı olacak ve hangi sürümün bu özelliği tanıtacağı belirsiz. visionOS 1.2’nin ilk beta sürümünün bu hafta içinde geliştiricilere sunulması beklenirken, visionOS 2’nin Haziran ayında WWDC’de duyurulması öngörülüyor.

Apple‘ın devam eden projeleriyle ilgili olarak belirtmek gerekir ki, Apple Kalem’in VisionOS desteği ile ilgili iç testler başarıyla tamamlansa bile, nihai bir ürünün piyasaya sürülmesi garantili değil. Ancak, Apple Kalem ile havada çizim yapma fikri kesinlikle özel bir şey ve gelecekteki gelişmeleri takip etmeye değer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x